Çocuklar İçin Etkinlik Haberleri

Yazılarımı takip edenler fark etmişlerdir ki çocuklarıma farklı deneyimler yaşatmayı amaçlayan bir anneyim. Yaşları küçük olsa da her bir deneyimin onların yaşamlarına bir değer katacağını, mutlaka kazanımları olacağı düşüncesindeyim. Bu nedenle kendimize uygun bulduğumuz etkinliklere, bu sene daha özverili davranıp katılmayı amaçlıyorum. Yaptığım araştırmaları da yazılarımla sizlere de duyurmayı hedefliyorum.

Eylül ayı için aşağıda haberlerini paylaştığım iki etkinlik var. Bunlardan Yapı Kredi Kültür Merkezinin düzenlemiş olduğu ”Yaratıcı Drama ve Okuma Atölyesi”ne 29 Eylül’deki etkinliği için kaydımızı yaptırdık. 🙂 Umarım Sinem hem eğlenir hem de farklı bir deneyim kazanır.

YAPI KREDİ KÜLTÜR MERKEZİ EYLÜL AYI ETKİNLİKLERİ

Yaratıcı drama ile okuma atölyeleri oyunla kitabı bir araya getiriyor. Çocuklar kuklaları konuşturup, fırçalarla kitabın kahramanlarına hayat verecek, kimi zaman da bizzat kitabın kahramanı olacak.Yaratıcı drama ile okuma atölyeleri, çocuklara kitap okuma alışkanlığı aşılarken,hayal kurma, merak etme, sorgulama, problem çözme, farklı bakış açıları kazanma, grup içinde kendini ve fikirlerini rahat ifade edebilme gibi birçok beceriyi kazandırmayı hedefliyor.
İSTANBUL MODERN  ÇOCUK ETKİNLİKLERİ
İstanbul Modern’in sergilerine paralel olarak düzenlenen Hafta Sonu Atölyeleri, çocukların sanatla iç içe, eğlenceli zaman geçirmesini amaçlıyor. İstanbul Modern, Hafta Sonu Atölyeleri’ni rezervasyonlu katılımcılara ücretsiz olarak sunuyor.

KENTİN RENKLERİ

MÜZE ÇANTAM

ATÖLYEDE ÇİN OYUNLARI

Not: Ayrıntılı bilgi için resimlere tıklayın.

Reklamlar

Çocuklar İçin Etkinlik Haberleri” üzerine 2 yorum

  1. geçen dönem ben de etkinlikleri hep duyurmaya çalıştım ama artık işteki yoğunluğumdan dolayı sadece kızımı götürebileceğim etkinlikleri araştırabiliyorum… Sizin yayınlamanız güzel olmuş, hem sizden başka fikirler de alırız hem de yine blogumda etkinlik paylaşımı yaparsam, sizin etkinlik mesajlarınıza da link veririm, böylelikle yine birçok kişiye etkinlik haberleri ulaşmış olur… Kolay gelsin… Bu arada 29 Eylül bizim de yaşımıza uygundu, ben de kayıt yaptırmıştım, inşallah bir aksilik çıkmaz da biz de geleceğiz…

    Beğen

    • Çok sevindim. İnşallah tanışma fırsatımız da olur. Dediğiniz gibi araştırma kısmı uzun sürüyor. Ben daha çok bize uygun olan etkinlikleri veya gideceğimiz atölyeleri paylaşmayı düşünüyorum. Tüm etkinlikleri paylaşamam imkan yok. Zaten sırf bunun için kurulmuş bloglar var.

      Beğen

Bu yazıya yorum yapmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s